Мета: Формувати уміння встановлювати взаємозв'язок між природними об'єктами;
підсумувати пізнавальні інтереси учасників квесту, сприяти вихованню в них
почуття прекрасного; виховувати дбайливе, господарське ставлення до природи,
бажання зберегти нашу планету від екологічних лих, охороняти й примножувати її
багатства і красу.
Хід гри:
Вступне слово: Добрий день, шановні друзі! Ви, певно, не раз відвідували ліс з родиною чи друзями. Але сьогодні у вас буде особлива мандрівка, яка допоможе зрозуміти красу навколишньої природи. А ще – це гра-випробування начитаності, ерудованості, витривалості та вміння грати у команді. Квест – це ігрова пригода, під час якої учасникам потрібно пройти 5 станцій для досягнення мети.
Переможцем квесту стає команда, яка пройде всі станції і набере найбільшу кількість балів. Порядок виходу на екологічну стежку визначається маршрутним листом. Та команда, яка швидше за всіх впоралася із завданнями перемагає і приносить пазл з малюнком.
Правила квесту:
1. Всі учасники квесту діляться на команди. Кожну супроводжує координатор.
2. Квестери повинні дотримуватись правил гри.
3. Для того, щоб команда стала переможцем, усім її членам потрібно першими пройти усі «зупинки», виконати завдання якомога швидше та дістатися фінішу.
4. Завдання команда отримає лише тоді, коли усі її члени будуть присутні на пункті! Тому не відставайте і допомагайте іншим!
5. Якщо команда не має відповіді або відповідає неправильно, є можливість «купити» підказку, виконавши творче завдання, наприклад, розказати улюблений вірш.
І. Станція «Чорна скринька»
(За правильну відповідь 2 бали)
1. Її батьківщина – Африка, а точніше – Ефіопія. У Європу її завезли турки. Хоча зараз її асоціюють переважно з двома країнами Південної
Америки. За однією з легенд людство зобов'язане її використанню спостережливому пастуху, який помітив, що кози, споживши її, почували себе краще, були більш жваві і не втомлювалися. За іншою версією, честь відкриття належить настоятелю одного монастиря, який давав споживати її своїм «братам», щоб вони не засинали під час довгих нічних богослужінь. Про що йдеться?
Відповідь. Про каву, найпопулярніший тонізуючий напій людства. Хоча вона походить з Африки, набула широкої популярності в країнах Сходу, проте зараз її вирощують у Бразилії та Колумбії.
2. Багато хто вважає її найкращою у своїй категорії не лише через виняткову красу та витонченість, а й за здатність захищати себе. Вона походить із Персії. Вже в епоху Парфянського царства були відомі майже всі її кольорові різновиди. Вона зіграла видатну роль у середньовічній історії Англії. За кольором її різновидів було названо найтривалішу в історії Британії громадянську війну за корону Англії, її, як правило, дарують коханій людині.
Відповідь. Йдеться про троянду, улюблену для багатьох народів декоративну рослину, яка має шипи. Відома в культурі з часів персидського царства, звідки і потрапила в Європу (через Грецію і Рим). Війну в Англії за престол країни було названо війною червоної та білої троянд за кольором цих рослин на гербах Йорків та Ланкастерів. У багатьох країнах червоні троянди – символ кохання.
3. Цю рослину вперше знайшли іспанські конкістадори в Перу. В XVI столітті при королівських дворах Європи вважалося особливим шармом прикрашати її скромними білими, рожевими чи фіолетовими квітами зачіски придворних дам. У Франції її поширенням займався дворянин, який, вирощуючи її, поставив на полі варту, якій було дано наказ не чіпати злодіїв. У Росію її привіз цар, проте довгий час люди відмовлялися її вирощувати, вважаючи отруйною. Вони замість підземної частини вживали плоди.
Особливо активно протистояло цьому духівництво, що називало її яблуком. Про що йдеться?
Відповідь. Про картоплю.
4. У Нью-йоркському зоопарку знаходиться кам'яний павільйон із броньованим склом, на якому напис: «Тут знаходиться найнебезпечніша тварина на Землі». Вгадайте вміст павільйону.
Відповідь. Там встановлено дзеркало. Невже ви подумали, що в «найбільш правовій державі світу» в клітку могли посадити людину?
5. Дев'ять жителів французького міста Шамоні виготовили в центрі льодовика Мерде-Гляс на Монблані статую заввишки 6 м і вагою 1 т. З якого матеріалу?
Відповідь. Зі сміття, залишеного туристами.
6. В ящику лежить річ, яку сирою не їдять, а зваривши, викидають.
Відповідь: Листок лавра
ІІ. Станція «Мюнхгаузен відпочиває…»
З переплутаних літер гравці мають зібрати певні терміни з теми «Охорона природи». За правильну відповідь – 1 бал. На виконання завдання – 1 хв, але якщо команда не в змозі скласти це слово, то надається підказка і додаткові 30 с. Але тоді команда отримує лише 0,5 бала.
Завдання 1.
П, І, Н, Д, К, И, З, О, В, А.
Підказка: природоохоронна територія або акваторія, на якій зберігається в природному стані весь її природний комплекс, і перебувають під охороною держави.
Відповідь. Заповідник.
Завдання 2.
О, Д, Д, Е, А, К, Р, Р, П, Н.
Підказка: природоохоронна територія , на якій на відкритому ґрунті культивуються деревні рослини. Парк з колекцією різних порід дерев.
Відповідь. Дендропарк.
Завдання 3.
А, З, З, И, А, К, К, Н.
Підказка: природоохоронна територія, де можливе часткове взяття під охорону тварин, рослин, а також дозволене часткове використання природних ресурсів .
Відповідь. Заказник
ІІІ. Станція «Креативний художник»
Воду, дорогоцінний дар природи, академік А.Н. Карпінський назвав живою кров'ю, яка створює життя там, де її не було. Вода – основа розвитку землеробства, енергетики і рибного господарства, без неї не мислимі побут і дозвілля людини. Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері, вмираючі від спраги, проте врятований бедуїнами, написав: «Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, непідвладною нашими почуттями».
Намалюйте портрет найдорожчого дару природи .
ІV. Станція «Фантазери»
Проблема сміття, в якому ми все більше і більше потопаємо, дуже актуальна на сьогодні. Важко без болю дивитися на вулиці міста, – особливо тих вулиць та околиць, які подалі від «центру» та людського ока. Практично на кожному кроці – «несанкціоновані звалища», а простіше кажучи – смітники. Особливо болить серце, що ці смітники тепер можна зустріти де завгодно: не тільки на «нецентральних» вулицях, а і в лісосмугах, ярах, урочищах, де ще недавно були чудові краєвиди.
Завдання: Запропонуйте шляхи зменшення кількості сміття шляхом його повторного використання. Вам пропонується написати перші кроки, які потрібно зробити для вирішення проблем сміття в нашому містечку.
V. Перегляд відеороліку
https://www.youtube.com/watch?v=91OM9aZLxyg
Підведення підсумків. Дорогі друзі, ви сьогодні дружно попрацювали. В результаті кожна команда отримала й склала пазл чудового природного явища нашої планети.
Подивіться, якою ошатною, красивою, життєрадісною є наша планета Земля! Спробуємо зробити все, щоб вона стала такою в реальному житті. Ми – рятівники і охоронці нашого величезного будинку під назвою «Земля». Світ у наших руках!
Нагородження учасників квесту.
Немає коментарів:
Дописати коментар